Archive for Czerwiec, 2013

Rodzinna rywalizacja w budowaniu, domy drewniane i rusztowania

środa, Czerwiec 26th, 2013

Dwie rodziny i dwa oddzielne domy, domy drewniane i murowane. Zderzenie tradycji z nowoczesnością. Nowoczesna w Polsce technologia drewniana, od kilkudziesięcioleci jednak stosowana w Skandynawii, wygrywa pod względem czasowym z metodą tradycyjną. Budowa domu drewnianego trwa 3 miesiące a murowanego aż 12 i to z przerwami, ze względu na mokrą technologię ( murowanie, tynkowanie, rusztowania), która potrzebuje więcej czasu. Dom drewniany przeważnie powstaje, natomiast w fabryce i gotowe elementy są przywożone na plac budowy i montowane. Wizualnie, obydwa różne przecież domy, nie różnią się wcale, mogą być otynkowane, obite sidingem lub drewnem. Różnice ujawniają się dopiero przy eksploatacji. Domy drewniane, ze względu na użyty materiał do budowy są bardzo ciepłe, przekrój ich ścian wypełnia całkowicie ocieplenie z wełny mineralnej. Natomiast dom murowany to zimny strop i ściany, bez bardzo dużej warstwy ocieplenia ze styropianu i odpowiedniej izolacji, może być skarbonką bez dna, gdy weźmiemy pod uwagę koszty ogrzewania. Dwa lata temu, dwie rodziny podjęły decyzje o budowie swoich domów. Młodsi postawili na domy drewniane, a nieco starsi na dom murowany. Jednocześnie, choć na dwóch krańcach Polski rozpoczęli batalię z biurokracją. Młodsi, z południa kraju, niestety przegrali w pierwszej rundzie. Energiczni czterdziestolatkowie mieli już fundament i kawałek niewielkich ścian, rozstawione rusztowania, kiedy ruszyła ich budowa. Budowy jednak się spotkały na etapie układania dachu. Potem południe poszło już jak burza i po 100 dniach od wbicia łopaty w ziemię, rozpoczęli przeprowadzkę. Północna nowa budowa, była na etapie montażu instalacji i kończenia tynków, potrzebne były jeszcze dwa-trzy miesiące pracy, zanim nastąpiła przeprowadzka. Finansowo dwie budowy nie różniły się wcale, tylko północ miała więcej pracy na końcu, przy porządkowaniu bałaganu na placu budowy, który miał się stać pięknym ogrodem.

Reklama internetowa, działalność i programy księgowe

czwartek, Czerwiec 20th, 2013

Dla zwiększenia zysków mojego biura rachunkowego postanowiłam założyć stronę internetową. Znalazłam mnóstwo informacji na ten temat, między innymi zaznaczono, że warto znaleźć reklama internetowa. Uznałam, że mogę i w to zainwestować. Z pomocą kilku osób stworzyłam sprawnie działającą stronę, na której umieściłam zdjęcia mojego biura oraz w kilku zakładkach opisałam swoje usługi. Przyznam, że wszystko wyglądało elegancko i stylowo. Pozostawało już tylko reklama internetowa, natrafiłam na pewną malutką firmę, która się tym zajmowała. Nie musiałam ruszać się z domu, ponieważ wszelkie sprawy załatwiliśmy drogą mailową. Lubię takie rozwiązanie, w końcu żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku. Gdy wszystko było zakończone obserwowałam jak lista odwiedzin strony się powiększa.   Dwa lata temu otworzyłam swoje biuro rachunkowe, gdy ukończyłam studia przez rok pracowałam w pewnej firmie. Gdy nabrałam odpowiedniego doświadczenia uznałam, że czas najwyższy przejść na własny rozrachunek. Aby wszystko funkcjonowało jak należy musiałam zakupić programy księgowe. Pamiętam jeden, z którego korzystałam w poprzedniej pracy jednak niezbyt dobrze mi służył. Postanowiłam przejrzeć oferty internetowe aby znaleźć lepszy, bardziej funkcjonalne programy księgowe. Propozycji było mnóstwo. Nie miałam pojęcia na co się zdecydować więc zasięgnęłam porady na pewnym  forum dyskusyjnym. Wiele doświadczonych osób wyraziło swoje opinie na temat odpowiedniego oprogramowania. Z łatwością znalazłam to czego tak długo szukałam.

Dlaczego skup samochodów Puck to dobre miejsce do handlu, a także dlaczego wypożyczalnie samochodów Gdańsk cieszą się popularnością

środa, Czerwiec 19th, 2013

Wśród wielu klientów, którzy oddali samochodów do skupu aut znajdziemy takich, którzy od razu zaczynają korzystać z usług jakie proponują wypożyczalnie samochodów Gdańsk. Dlaczego tak się dzieje, dlaczego to właśnie wypożyczalnie samochodów Gdańsk? Odpowiedź na to pytanie jest prosta i zna je każdy kto posiadał latami samochód, a obecnie nie ma czym się poruszać, nie jest mobilny. Dlatego tak chętnie korzysta się z pomocy wypożyczalni samochodów i bierze auto choćby na kilka dni, dopóki nie sfinalizuje się zakupów nowego. Błyskawiczna sprzedaż własnego samochodu jest obecnie bardzo karkołomnym zadaniem. Jak wiadomo na rynku handlu samochodami panuje przesyt i okazuje się, że aby sprzedać sprawnie i konkretnie samochód należy wystawić go znacznie poniżej wartości lub wybrać innego rodzaju rozwiązanie, a mianowicie udać się do specjalistów od handlu pojazdami. Gdzie znajdziemy takich fachowców, gdzie odszukamy specjalistów, którzy wiedzą jak handlować samochodami sprawnie i bez zbędnego przedłużania? Powinniśmy przede wszystkim wiedzieć, że warto zdecydowanie postawić na lokale takie jak choćby skup samochodów Puck. Jeżeli nie macie pewności do takich miejsc, to warto wiedzieć, że skup samochodów Puck to miejsce gdzie znajdziecie ekspertów od wyceny samochodów, fachowców od rynku motoryzacyjnego. Dodatkowo, możemy zdecydować się na szybkie i konkretne pozyskanie gotówki, za samochód wstawiony do skupu aut. To więc jak widać ciekawe rozwiązanie.

Nadchodzi lato i czas na obozy młodzieżowe i kolonie

czwartek, Czerwiec 13th, 2013

Zorganizowane obozy młodzieżowe to wspaniała propozycja wypoczynku nie tylko dla nastolatków, ale i dla większych dzieci. Gdy zmęczenie im dokucza po długim roku szkolnym, mogą sobie trochę poleniuchować nad morzem, w Ustce. Oprócz plażowania i kąpieli w morzu, ( jeżeli już się znudzi) czekają wycieczki do Słupska i zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich lub rejs statkiem pirackim. Bogate zaplecze sportowe zapewni dodatkową porcję ruchu. Milusińscy chętnie pojadą na kolonie organizowane pod jakimś tytułem. Może to być Lato Leśnych Ludzi lub Odkrywców – Przyrodników na Mazurach. Chętnie obejrzą hodowlę bobrów i tarpanów w Popielnie lub odwiedzą Wioskę Indiańską w Spytkowie. W między czasie popływają na kajakach i na łódkach lub pograją w piłkę na boisku lub tenisa na korcie. Nadchodzi upragnione lato i czas wyjazdów już się zbliża. Niedługo wyruszą autokary i pociągi, wypełnione aż po brzegi dzieciakami jadącymi na obozy młodzieżowe. Dla ambitnych są ciekawe obozy językowe ( język angielski), na przykład w Jastrzębiej Górze, tuż nad samym morzemc można z nich skorzystać. Będzie można przełamywać bariery językowe i uczyć się języka od rodowitego Anglika. A to wszystko będzie się odbywać w miłej atmosferze zabawy. Oczywiście będzie czas na ciekawy odpoczynek, plażowanie i morskie kąpiele, wycieczki, ogniska i dyskoteki. Młodsi wolą zdecydowanie wyjazdy na kolonie. Zorganizowana wyprawa nad jeziora i na żagle to coś dla nich. Mini szkoła przetrwania i abc rozbitka to dla nich duże wyzwanie. Mogą się nauczyć budowy szałasu i zasad przetrwania w lesie.

Nasz krajowa turystyka to nie tylko szklarska poręba noclegi czy mazurskie kolonie dla dzieci

czwartek, Czerwiec 13th, 2013

W raz ze zbliżaniem się sezonu wakacyjnego wiele osób zaczyna zastanawiać się, jak zaplanować swój urlop lub też, gdzie wysłać swoje dziecko na kolonie. Oczywiście jak co roku wycieczki zagraniczne zyskują na popularności, no przecież każdy zachwyca się gorącym klimatem i możliwością poznania nowych miejsc. Jednak nie każdy dysponuje stosowną kwotą na opłacenie zagranicznego wyjazdu, co sprawia, że taki turysta zaczyna szukać czegoś znacznie tańszego choć równie atrakcyjnego jak na przykład szklarska poręba noclegi. Jest to największy dylemat osób, które stoją przed zaplanowaniem własnego urlopu. Warto mieć jednak na uwadze fakt, że w naszym kraju na całe szczęście jest duża liczba uroczych zakątków, które bez wątpienia zasługują na znacznie bliższe zainteresowanie. Kurorty nadmorskie są oblegane przez turystów nie tylko z naszego kraju, lecz także z państw zachodnich. Najważniejsze jest to, aby urlop został spędzony zgodnie z oczekiwaniami oraz pozwalał na maksymalny wypoczynek. Miłośników gór bowiem w naszym kraju również nie brakuje, a turystyka górka cały czas intensywnie się rozwija. Widać to zresztą na przykładzie Karkonoszy, gdzie szklarska poręba noclegi pokazuje jak z klasą i za niewielkie pieniądze można ściągnąć turystów. Jest przecież jeszcze inne miejsca na kolonie dla dzieci jak np. spływ kajakowy na Mazurach. Natomiast dorośli chcą ukoić skołatane pracą nerwy powinni skorzystać z oferty gospodarstw agroturystycznych których jest jest naprawdę wiele, a noclegi posiadają wysokie standardy. Co ważne, wcale nie trzeba wydawać dużej sumy pieniędzy na pobyt, ponieważ konkurencja jest naprawdę spora. Trzeba również docenić fakt, że przecież duże polskie miasta posiadają doskonałą i wartą poznania historię, ludzie powinni zatem zastanowić się nad zwiedzeniem zakątków kraju, aby nie stracić czegoś szczególnie cennego.